لیزر فایبر

لیزر فایبر

 

دستگاههای حکاکی لیزری فلزات فایبر  ( Fiber Laser )، با استفاده از ژنراتور لیزر فایبر ( منبع تولید پرتو لیزر فایبر ) و سیستم حرکتی  اسکنر گالوو سرعت بالا، خروجی لیزر فایبر پایدار همراه با کیفیت بالا را فراهم می کن که انتقال پرتو لیزر فایبر توسط فیبر نوری صورت می پذیرد لذا افت کیفت و افت قدرت ور لیزر فایبر معنی ندارد.

دستگاههای حکاکی لیزر فایبر ، به واسطه مزایایی نظیری همچونسرعت حکاکی بالا بر روی سطوح تخت و مدور، امکان اجرای حکاکی رنگی بر روی استیل و تیتانیوم ( با تغییر در فاکتور های قدرت ، سرعت و فرکانس ) بدون نیاز به پوشش های رنگی ، حکاکی عمیق بر روی فلزات ، مصرف برق بسیار پایین به میزان 500 وات در ساعت، راندمان بالا جهت پاسخگویی به تقاضای مشتری توسط تکنولوزی لیزر فایبر بسیار کارآمد بوده و توان اجرای عملیات با عملکردی پایدار را نیز دارا است.

دستگاه لیزر فایبر دارای ساختاری یکپارچه به همراه سیستم فوکاس دستی و اُپراتوری بسیار آسان می باشد.

کیفیت بیم لیزر فایبر از دیگر دستگاههای حکاکی لیزر بسیار بهتر است . حالت بیم لیزر در دستگاه لیزر فایبر است. قطر فوکاس آن کمتر از 20 میکرون است و بیم لیزر آن تنها یک چهارم دستگاه یگ است. بنابراین این دستگاه به خصوص جهت حکاکی ظریف با سرعت بسیار بالا مناسب است.

مجموع مصرف برق آن کمتر از 500 وات است که یک دهم مصرف برق دستگاه YAG-ND است. نیاز به نگهداری و سرویس ندارد ، عمر مفید آنها بالای 100000 ساعت است، سایز آنها کوچک است و برای همه نوع محیط کاری مناسب می باشد.

نرم افزار حکاکی دستگاه لیزر فایبر فایل های Corel Draw و Photoshop و نظیر آنها مثل: PLT ,PCX, DXF و BMP را پشتیبانی می کند. فرمت SHX یا طرح TTE به طور مستقیم با نرم افزار سازگار است. عملکردهایی نظیر گروه بندی کردن و از گروه خارج کردن اجزای یک بارکد، حک شماره سریال و نظایر آنها نیز جزو توانمندی های نرم افزاری دستگاه حکاکی لیزر فایبر می باشد.

دستگاههای حکاکی فایبر کاربرد بسیاری در طلا سازی، نقره، آی سی، قطعات الکترونیکی، ساعت مچی و دیواری، ابزارآلات و یراق آلات، عینک، قطعات خودرو، اتصالات، سخت افزار، کلیدهای پلاستیکی، باطری، وسایل پزشکی، محصولات مخابراتی، بسته بندی مواد غذایی و کلیه فرآیند حکاکی لیزر فایبر بر روی فلزات را دارا می باشد.

دستگاههای برش لیزری فلزات فایبر  ( Fiber Laser )، برق مصرفی لیزر فایبر یک چهارم لیزر های سی او تو میباشد و سرعت برش لیزر فایبر حداقل ۲ تا ۳ برابر می باشد و چون در لیزر فایبر اشعه لیزر توسط فیبر نوری از رزوناتور به سر نازل منتقل می شود نیازی به آینه های اپتیک co2نمی باشد و انحراف و اتلاف لیزر فایبر وجود ندارد.

منبع تولید لیزر فایبر با کیفیت بالا و با بهره گیری از سورس های تولید لیزر فایبر همچون IPG / SPIبا طول عمر 100000 ساعت که به طور مثال با روزی 12 ساعت کار در یک روز نزدیک 22 سال عمر میکند و Max / Raycus  لیزرفایبر با طول عمر 90000 ساعت که به طور مثال با روزی 12 ساعت کار در یک روز نزدیک 11 سال عمر میکند.

شما میتوانید محصولات مربوط به گروه لیزر فایبر را در لینک لیزر فایبر مشاهده کنید.

Top