چیلرهای خنک کننده دستگاه حکاکی لیزری و برش لیزری

چیلرهای خنک کننده دستگاه حکاکی لیزری و برش لیزری

چیلرهای خنک کننده دستگاه حکاکی لیزری و برش لیزری عملکردی شبیه به آبسردکن دارند که در آنها از کمپرسور یخچالی استفاده می شود و برای کاهش دما در تیوپ لیزر دستگاه لیزراستفاده می شود.

معمول استفاده از این دستگاه برای تجهیزات تیوپ لیزر شیشه ای بکار می رود.

از آنجا که عمل لیزر گرمای زیادی ایجاد میکند و توان لیزر را تا حد زیادی کاهش میدهد پس باید در اندیشه راهی برای خنک کردن تیوپ لیزر باشیم. 

یک روش خنک کردن سیستم استفاده از جریان گاز در کمپرسور دستگاه چیلر میباشد. و روش دیگر استفاده از سیستم خنک کنندهٔ گردش آب میباشد.

به این منظور باید کاواک را در یک لوله شیشهای بزرگ قرار دهیم . طرز کار به گونهای است که تیوپ لیزر در وسط لوله بزرگتر قرار دارد و آب از اطراف آن جریان می یابد و آن را خنک می کند و مانع ترکیدن وشکستگی لامپ لیزر می شود. 

جهت ایجاد جریان آب در سیستم خنک کننده باید دو سوراخ در لوله شیشه ای بزرگ به منظور اتصال لوله های ورودی و خروجی آب تعبیه کنیم . و با اتصال آن از طریق لولهها به یک پمپ، آب را از یک سرد کننده درون لوله شیشهای به جریان بیندازیم . جهت پمپ آب میتوان از پمپ آکواریوم یا پمپ های صنعتی استفاده کرد(البته خنک کننده ها این سیستم پمپ آب را درون خود دارند.) که آب را از یک منبع به داخل سامانه خنک کننده جریان میدهند .

Top