برش لیزری

برش لیزری

 

برش لیزر قادر به از بین بردن فرایند ماشینکاری در پروسه تولید می باشد ، بسیاری از مشتریان به منظور کم کردن هزینه های تولید و سرعت بخشیدن با صرف هزینه کم از این روش برش لیزری استفاده می کنند

کلمه برش لیزر در لاتین مختصر نام های " تقویت نور توسط گسیل تابش القایی " است
برش لیزری مزایای خاصی در مقایسه با پلاسما ، هوا گاز و دیگر روش ها دارد، برش لیزر در این فرآیند ، بسیار دقیق تر و از انرژی کمتری استفاده می کند
سطح دقت و کیفیت لبه به دست آمده با دستگاه برش لیزری بسیار بهتر از روشهای برش سنتی می باشد ، و واقعیت این است که در برش لیزر آلودگی قطعه کار کاهش یافته که این مورد می تواند از مزایای خاص دستگاه برش لیزر نسبت به برش های مکانیکی باشد.

یکی دیگر از موارد استفاده دستگاه برش لیزری برش دادن طیف وصیعی از متریال هاست. از مزایای استفاده از برش لیزری در برشکاری عملیات برش با سرعت بالا ، صاف و بدون پلیسه صورت می پزیرد.

دستگاه‌ های برش لیزری این قابلیت را دارند که طرح‌های بسیار پیچیده شما را به صورت کاملا ساده برش بدهند و این کار را هم با سرعت بسیار بالا انجام می‌دهند و به راحتی طرح موردنظر شما را به محصول تمام شده تبدیل می‌کنند.

سرعت بالای برش لیزری توسط این دستگاه‌ها زمانی بیشتر به چشم می‌آید که شما بخواهید چندین طرح متفاوت را با هم برش لیزری بدهید اینجاست که با سرعتی که این دستگاه‌های برش لیزر دارند ، شما عملا در مدت زمان کمی قادر خواهید بود خیلی از متریال های خودتان را به راحتی برش لیزری بدهید.

این دستگاه‌های برش لیزر نیازی به یک الگوی قالب ثابت ندارند و لازم نیست که برای هر نوع طرح قالب مخصوصی تهیه کنید.

دستگاه های برش لیزری لبه‌ها را بدون زدگی و کاملا صاف برش لیزری می‌دهند و کاری تمیز و بی نقص تحویل شما می‌دهند. که این به خاطر ظرافت و دقت بالای این نوع دستگاه‌ها است.

برش لیزری در صنعت خدمات

امروزه در صنعت خدمات کسب و کار فاکتور اصلی موفقیت در بین سایر رقباست. هر چقدر خدمات با کیفیت تر باشد مشتری بیشتری به سمت محصول شما جذب خواهد شد. ارایه خدمات برشکاری فلزات و غیر فلزات توسط دستگاه های برش لیزری از سود اورد قابل توجهی برخوردارند . دستگاه های حکاکی و برش لیزری را می توان در مصارفی چون تبلیغات، تابلو سازی، برش لیزری استیل وآهن ، کارت عروسی و غیره با جنس های مختلف مانند ام دی اف ، پلکسی و ... مورد برش لیزری قرار داد.

برش لیزری بر روی مولتی استایل و پلکسی گلاس و آلومینیوم و مواد دیگر دستگاه حکاکی و برش لیزری را در جایگاهی قرار داده است که بتواند در حکاکی و برش لیزری حرف تازه ای برای گفتن داشته باشد و در عمل موفق تر از بقیه رقبایش برآید. فقط کافی است طرح اولیه را توسط نرم افزارهای رایانه ای آماده کنید و سپس روی جنس موردنظرتان برش یا حکاکی را بوسیله لیزر انجام دهید. در زیر کاربردهای دیگر این دستگاه های پیشرفته برش و حکاکی لیزری را با هم مرور می کنیم:

برش لیزری انواع فلزات از قبیل استیل و آهن و ... و غیر فلزات از قبیل پلکسی گلاس ، برش لیزری ام دی اف ، برش لیزر چوب ، حکاکی لیزر پلکسی گلاس ، حکاکی لیزر روی ام دی اف ، حکاکی چوب ، حکاکی  لیزری شیشه ، حکاکی لیزرسنگ ، حکاکی فلزات و سایر موادی که در ساخت لوح های تقدیر به کار می رود، موارد رایجی که از دستگاه های برش و حکاکی لیزری برای هدایای تبلیغاتی استفاده می شود عبارتند از: حکاکی لیزری خودکار ، حکاکی لیزر جاکلیدی ، حکاکی جاسوئیچی ، حکاکی لیزرساعت ، حکاکی ماشین حساب ، حکاکی ماوس پد ، حکاکی جعبه ، حکاکی لیوان و غیره...

از کاربردهای دیگر برش لیزری، ساخت تابلو های لیزری (طرح نور) است. در این تابلو ها ، معمولا متن یا آرمی بر روی پلکسی گلاس شفاف حکاکی لیزرشده و با LED های قرمز یا سایر رنگها نوردهی می شود به صورتی که آرم یا متن درخشانی در تابلو دیده می شود.

برش لیزری برای ساخت ویترین یا پنل های نمایشگاهی و یا تابلو های راهنمای ورودی ساختمان و طبقات از موادی مانند پلکسی گلاس ، یکی دیگر از کاربردهای لیزر در صنعت تبلیغات و بازاریابی است. تابلو هایی که اصطلاحا لیزری نامیده می شوند و با استفاده از قطعات پلکسی گلاس ساخته می شوند ، کاربرد زیادی در اماکن اداری و نمایشگاهی پیدا کرده اند. برش و حکاکی لیزراین قطعات نیازمند استفاده از دستگاه های برش و حکاکی لیزری است. با دستگاه های لیزری دیگر نیازی به کشیدن طرح برش روی ورق و برش دستی نیست و کار با سهولت و سرعت از طریق برش لیزری انجام می شود.

محصولات گروه برش لیزری را میتوانید در لینک برش لیزری ببینید.

 

Top