آموزش حکاکی با نرم افزار فتو گریو 3

آموزش نرم افزار photograv 3

با سلام به دوستان و همکاران گرامی که در زمینه لیزر و سی ان سی و دکوراسیون فعالیت می کنند در این نوشته کوتاه مرور مختصری بر نرم افزار photograv 3 خواهیم داشت .

بعد از باز کردن برنامه با چنین محیطی روبرو خواهیم شد: 

از آیکونهای بالا ابتدا Interactive Mode را انتخاب می کنیم . سپس بر روی ̣Open image  که با رنگ قرمز نشان داده شده کلیک می کنیم . فایل تصویری مورد نظر که باید یکی از فرمتهای JPG , TIF, BMP یا PNG باشد را انتخاب می کنیم . با آیکون ̣Select material  که با رنگ سبز نشان داده شده می توان متریال مورد نظر را انتخاب کرد و پیش نمایش کار را بر اساس این متریال انتخابی دید که به نظر من تفاوت زیادی با کار نهایی داشته و چندان قابل اعتماد نیست . با آیکون Resize image  می توانیم اندازه عکس را تغییر دهیم . از تنظیمات پایین برنامه نیز می توان برای تغییر رزولوشن عکس و تنظیمات بیشتر نظیر آمیختگی یا تغییر گاما استفاده کرد . پس از انجام تمام تغییرات مورد نظر بر روی آیکون Final process که با رنگ آبی مشخص شده کلیک می کنیم تا تغییرات نهایی انجام شود. 

در بالای هر کدام از پنجره های فایل های باز شده چهار آیکون  G ,  E , S  و O  وجود دارد  که نحوه نمایش فایل را نشان می دهد : 

آیکون O فایل اولیه را بدون هیچ تغییری نشان می دهد 

آیکون G فایل را به صورت سیاه و سفید نشان می دهد که مناسب کار لیزر نیست

آیکون E فایل را بصورت نقطه های ریز سیاه و سفید نشان می دهد که مناسب حکاکی لیزری است 

آیکون S پیش نمایشی از فایل حکاکی شده مورد نظر را بر روی متریالی که قبلا انتخاب کرده بودیم نشان می دهد که بنابر تجربه شخصی خودم با کار نهایی تفاوت زیادی خواهد داشت

 

پس از انجام تمامی تغییرات و مطلوب بودن تصویر نهایی بر روی آیکون Save Image کلیک میکنیم که کادر بالایی باز می شود.  

گزینه Original  فایل اولیه ذخیره می کند

گزینه Simulated فایل شبیه سازی شده بر روی متریال انتخابی را ذخیره می کند

گزینه Grayscale فایل را به صورت سیاه و سفید ذخیره می کند که قبلا ذکر کردیم مناسب کار حکاکی نیست

گزینه Engraved  که با رنگ صورتی نشان داده شده فایل را بصورت نقطه های ریز سیاه و سفید ذخیره می کند که مناسب حکاکی لیزری است . 

امیدواریم که این آموزش مورد قبول نظر شما دوستان قرار گرفته شده باشد.

Top