استابلایزر دستگاه لیزر
  1396/08/22 

این دستگاه جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری (V220 ) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد این استابلایزر با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاز ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ V220 یا 380Vثابت با دقت %1 و به صورت خطی و پیوسته د رخروجی ارائه می دهد و همچنین با داشتن هسته ی حلقوی از جنس مس و جاروبک ذغال با چرخش بر روی سطح هسته ی حلقوی خروجی ثابت ارائه می دهد.
انواع استابلایزر :
استابلایزر یا همان ترانس محافظ برق به دو دسته تقسیم می گردد : 
دسته اول استابلایزرهای رله ای(استابلایزرهای پله ای) بوده که طریقه ی کارکرد این نوع استابلایزرها تنظیم ولتاژ با دقت 10V می باشد. که با سری AVR شروع می گردد و شامل آمپرهای 2 الی 32 آمپر خانگی و در مدلهای صنعتی از 9 تا 20 آمپر می باشد. 
دسته دوم استابلایزرهای SERVOE این نوع استابلایزرها با داشتن سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری بوده و تنظیم ولتاژ با دقت 1Vمی باشد که با سری STB-11 در مدل های تک فاز و مدل های سه فاز با سری STB-33 ارائه می گردد. این نوع استابلایزرها در رنج وسیع از 6A تا 80A در مدلهای تک فاز و سه فاز از 9A تا 600Aارائه می گردد.
چرا باید از استابلایزرها استفاده کنیم؟
تحقیقات انجام شده نشان می دهد عمده ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها ، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی ، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر برق شهر بوده که آسیب های بوجود آمده توسط عوامل ذکر شده عمدتا ً در قسمت های حساس و گران قیمت دستگاه همچون موتور ،دستگاه های لیزر، کمپرسور، لباسشوئی، کولر گازی، دستگاههایCNC، دستگاه هایPLC ، دستگاههای چاپ و برش، دستگاه های پزشکی، دستگاههای بافندگی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد .
در نتیجه با استفاده از این دستگاه از معیوب شدن وسایل الکترونیکی جلوگیری نمایید. 

ارت جهت دستگاه لیزر
  1396/08/22 

چاه ارت (earth) در مفهوم به معنی زمین است که نام دیگر آن سیستم اتصال زمین است.
سیستم اتصال به زمین دارای چاه ارت و سیم اتصال است . وظیفه چاه ارت وصل کردن هرگونه جریان الکتریکی به زمین است که این عملکرد بیشتر برای جلوگیری از برق گرفتگی صورت میگیرد.
به عبارتی بهتر با وصل کردن تمام دستگاه های برقی صنعتی , مخابراتی و خانگی  با سیم اتصال به چاه ارت یک سیستم ارتینگ را به وجود آورده ایم.
هدف از اجرای سیستم ارتینگ جلوگیری از نشتی جریان الکتریکی و مدارات الکتریکی و جلوگیری از برق گرفتگی است که این مسئله در صنعت برق امر مهم و ضروری به حساب می آید.
در وصل کردن چاه ارت جریان الکتریکی باید دقت قابل توجهی انجام شود گاها شده است که در مواردی این سیم اتصال را به جای نادرستی متصل کرده اند که کار بسیار پر خطر و کشنده ایی است.
هدف از ایجاد این سیستم این است که اگر هریک از سیم های فاز و یا سیم نول به هر طریقی به بدنه دستگاه اتصال یابد و مدار الکتریکی مورد نظر دچار نشتی جریان شود؛ این نشتی جریان توسط سیم ارت به زمین منتقل شده و از برق گرفتگی و یا در مواردی اتصالی دستگاه جلوگیری می شود.
 
در مواردی به اشتباه بدنه مصرف کننده های خانگی را به لوله های آهنی آب و یا گاز و یا حتی به اسکلت ساختمان اتصال می دهند که این کار بسیارخطرناکی است که علاوه بر اسیب به دستگاه و لوازم الکترونیکی منجر به برق گرفتگی های کشنده میشود.

لزوم استفاده از سیستم ارت جهت دستگاه لیزر
  1396/08/22 

به منظور حفاظت افراد و دستگاه ها ، اضافه ولتاژهای تولید شده در بدنه که 

باعث صدمه دیدن دستگاهها و افراد می‌شود ، همچنین ولتاژهای بسیار زیاد و 
خطرناک ناشی از برخورد صاعقه با دکلهای کامپیوتری را باید در جایی خنثی 
نمائیم . به همین منظور استفاده از سیستم ارت و حفاظت از تجهیزات بسیار 
لازم و ضروری است بعلاوه با افزایش استفاده از سیستمهای دیجیتالی و حساس ، 
لزوم بازنگری در طراحی ، نصب و نگهداری سیستمهای حفاظتی گراندینگ وجود دارد 
. به طور خلاصه اهداف بکارگیری سیستم ارتینگ یا گراندینگ عبارتند از :
الف ـ حفاظت و ایمنی جان انسان
ب ـ حفاظت و ایمنی وسایل و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی
ج ـ فراهم آوردن شرایط ایده‌ال جهت کار
د ـ جلوگیری از ولتاژ تماسی
ه ـ حذف ولتاژ اضافی
و ـ جلوگیری از ولتاژهای ناخواسته و صاعقه
ز ـ اطمینان از قابلیت کار الکتریکی

چیلر دستگاه لیزر چه کاربردی دارد
  1396/08/23 

 اشعه تشکیل شده در داخل تیوپ لیزر گرمای بسیار زیادی را به همراه دارد بنابراین باید به طریقی تیوپ لیزرخنک شود تا از ترکیدن تیوپ جلوگیری شود.

چیلر دستگاه لیزر دستگاهی است که از راه گردش آب توسط پمپ آبی که در داخلش تعبیه شده گرمای دستگاه را جذب کرده و آنرا توسط سیستم خنک کننده کمپرسور خنک می کند. لوله تیوب دستگاه لیزر CO2 توسط چیلر دستگاه لیزر سرد می شود.
وجود چیلر ضروری است بدلیل افزایش طول عمر تیوب که در غیر این صورت بیش از حد گرم میشود و به سرعت قدرت خود را از دست میدهد . در بعضی از مواقع ممکنه تیوب از شدت حرارت تولید شده شکسته شود . 
1- درجه حرارت اب داخل چیلر بهتر است بین 18الی 28 درجه سانتی گراد باشد.
2-دمای محیط که در نشانگر چیلر مشخص میشود که باید بین 2 تا 40 درجه سانتی گراد باشد.


نظرات کاربران
ارسال نظر
Top